Időbeosztás az önálló tanulásban
2019. július 07. | Tanulás | Szerző: VIKI
A jó hír azonban, hogy az önálló tanuláshoz szükséges készségek fejleszthetők. Az alábbi posztban ehhez adunk hasznos tippeket.
- Jelölj ki magadnak időpontokat, mintha csak nyelvtanárhoz járnál. Ezt az órarendet szigorúan tartsd is be, és ne hagyd, hogy egyéb dolgok elvonják a figyelmedet. Tegyél úgy, mintha nem lennél otthon: ne vedd fel a telefont, ne járkálj át a lakás más helyiségeibe, ne hallgass tanulás közben zenét, ne moss ruhákat, ne kevergesd a vacsorát és ne szörfözz a neten. Ugyanúgy koncentrálj, mintha nem is virtuális órán lennél. Esetleg beállíthatod a telefonodat, ami jelezni fogja az „óra” elejét és végét.
- Az online tanfolyam egyik hatalmas előnye, hogy otthonról, rugalmasan végezhető. De a haladási ütemet, azaz a tantervet ugyanúgy tartanod kell, mintha csak egy valódi tanfolyamon ücsörögnél. Ne téveszd hát szem elől, hogy hol tartasz a tanfolyam menetében.
- Használd ki a tanárral és diáktársakkal való kommunikáció minden formáját. Bátran kérdezz személyesen az online konzultációkon, emailben vagy a rendelkezésre álló online felületen. Így elkerülheted az elszigeteltség érzését; helyette pedig egy virtuális, de aktív tanulóközösség része lehetsz.
- Ha váratlanul adódik egy fél óra-óra szabadidőt, mert nem jött össze például egy betervezett programod, akkor ülj le és gyakorolj egy picit. A nyelvtanulásban a rendszeresség az egyik kulcsfogalom; inkább kisebb adagokban, de többször vedd elő a tananyagot.
- Használd a POMODORO módszert. Erről részletesebben írtunk már hírlevélben a feliratkozóinknak.
- Jutalmazd meg magad! Ha sikerül egy nehezebb feladat, vagy a tervezettnél több időt fordítottál tanulásra, megérdemelsz egy kis finomságot vagy egy görbe estét a haverokkal! Időnként tényleg lazítanod kell, hogy aztán ugyanolyan motivációval, de feltöltődve folytasd a tanulást.